Co powiesić nad łóżkiem w sypialni – praktyczne wskazówki

Urządzając pokój, w którym będziesz odpoczywać po ciężkim dniu, relaksować się i zbierać siły na podbój świata, zastanawiasz się zapewne co powiesić nad łóżkiem w sypialni? Ściana za łóżkiem jest centralnym punktem w sypialni, dlatego zasługuje na wszelką możliwą uwagę. Powinna być urządzona w sposób, który emanuje charakter pomieszczenia a jednocześnie cieszy oko domowników.

Jeśli łóżko, które wybierzesz do swojego pokoju, nie będzie tak wysokie, aby zakryło całą ścianę, część pozostawi gołą, zaburzając ostateczną estetykę pomieszczenia. Skorzystaj z różnorodnych możliwości zagospodarowania ściany za łóżkiem.

 

4 inspiracje dotyczące tego co powiesić nad łóżkiem w sypialni?

Jeśli szukasz nowych rozwiązań do swojej sypialni, to oto nasze propozycje co powiesić nad łóżkiem w sypialni.

  1. Półki ścienne

Wybór półek ściennych to jedno z najbardziej odpowiednich rozwiązań do dekoracji ściany za łóżkiem, ponieważ są one ekonomiczne, pełnią funkcję estetyczną i są bardzo praktyczne. Na rynku dostępne są różne rodzaje półek z różnymi systemami łączenia, które pozwalają na budowanie różnych kompozycji w zależności od stylu sypialni.

  1. Tapeta

W ostatnich latach tapety wróciły do ​​mody dzięki swojej technologii, która pozwala na projektowanie i budowanie z różnych materiałów zgodnie z potrzebami klienta. Tapeta pozwoliła wielu projektantom uwolnić wyobraźnię dzięki swojej wszechstronności, ponieważ dopasowuje się do wszystkich stylów. Pozwala to na uzyskanie spersonalizowanego efektu końcowego poprzez ekskluzywny produkt. Tapeta na ścianę za łóżkiem może przedstawiać abstrakcyjne wzory, faktury o klasycznym tonie, efekty geometryczne, stylizowane rośliny czy prawdziwe dzieła sztuki.

  1. Obrazy/obrazki

Ściana za łóżkiem może także być miejscem, w którym powiesisz liczne obrazki zgodne ze stylistyką całego pomieszczenia. Ściana w Twojej sypialni będzie wyglądać pięknie i zniewalająco dzięki dopełnieniu poprzez zastosowanie farb tworzących w efekcie końcowym różne tekstury i odcienie.

  1. Lampy

Decydując się na udekorowanie ściany za łóżkiem w sypialni lampami, należy koniecznie zastanowić się nad ich wielkością. Aby zapewnić spójny efekt końcowy, tak naprawdę dobrze jest, aby lampy miały odpowiednie rozmiary.

Możesz zdecydować się na tapetę lub kompozycję obrazów. Jeśli chodzi o kolor ścian, pamiętaj, że jasne kolory maksymalizują przestrzeń, a ciemne kolory podkreślą centralne miejsce w sypialni. Miłośnikom współczesnej klasyki zastanawiającym się co powiesić nad łóżkiem w sypialni, proponujemy ozdobienie ściany tynkiem lub boazerią poliuretanową, którą można malować ręcznie. Czytaj więcej na: Ściana za łóżkiem w sypialni

Comments are closed.