Czy warto otworzyć Pub ?

pubWłasny pub to coś więcej niż praca. To styl życia. Oczywiście to również wiele obowiązków i ciągła praca. Jeśli w tą pracę będziemy wkładali serce – na pewno nam się to opłaci. W naszym kraju jest wielu amatorów złocistego trunku jak i mocniejszych alkoholi.
Myśląc o otwarciu własnego pubu musimy liczyć się z pewnymi kosztami które będziemy muslieli ponieśc na początku. Składa się na nie wynajem lub zakup lokalu, jego aranżacja i wyposażenie no i oczywiście koncesja na alkohol. Gdy już to wszystko załatwimy kolejnym krokiem będzie podjęcie działań marketingowo reklamowych aby ściągnąć ludzi oraz oczywiście wybór dostawcy alkoholu. Z czasem na pewno odezwą się do nas różni przedstawiciele handlowi jednak warto sprawdzić czy przypadkiem lepszej ceny nie dadzą nam hurtownie alkoholu jak np. Często to właśnie hurtownia jest nam w stanie zaoferować lepsze ceny. Gdy mamy już wszystko załatwione możemy otwierać nasz lokal. Z czasem zapewne będziemy potrzebowali kogoś zatrudnić, gdyż nie starczy nam czasu na wszystko. Oprócz standardowej obsługi klientów trzeba dbać o czystość, zaopatrzenie, księgowość i wiele innych kwestii dookoła naszego wymarzonego biznesu.

Nie mniej jednak własny pub to świetna inwestycja która odpowiednio prowadzona powinna przynosić nam przyzwoite zyski i radość z posiadania własnego lokalu. Co prawda pub-y nie są u nas tak zakorzenione jak w Anglii czy Irlandii, ale jak sami widzimy na ulicach naszych miast – dobry lokal prawie zawsze jest pełny klientów.

Comments are closed.