Dlaczego warto kłaść płytki podłogowe?

Płytki ceramiczne są materiałem przyjaznym człowiekowi. Są dostępne w wielu wzorach i kolorach, więc można dopasować je do każdego wnętrza. Dlaczego warto wybierać płytki podłogowe?

Wytrzymałość
Największą zaletą płytek podłogowych jest ich wytrzymałość. Nadają się do pomieszczeń, w których są narażone na działanie wody. Świetnie radzą sobie z wilgocią lub nagłymi zmianami temperatury. Można używać ich w strefie dookoła kominka, do wykończenia prysznica w parnej łazience, pralni lub na balkonie. Dobrze znoszą chodzenie po nich butami, w tym nawet szpilkami. Trzeba jednak pamiętać, że przedmiot uderzający w podłogę z wysokości – może ją uszkodzić.

Czystość i higiena
Płytki podłogowe są łatwe do czyszczenia. Żeby o nie zadać, wystarczy regularnie myć je przy pomocy mopa. Płytek nie trzeba szorować, wystarczy je przetrzeć. Ciężko wyobrazić sobie prostszą pielęgnację. Ma to szczególnie duże znaczenie w domach, w których są małe dzieci, alergicy lub zwierzęta. Płytki ceramiczne to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy cenią sobie higienę.

Więcej informacji na stronie:

Trwałość
Płytki podłogowe wysokiej jakości mogą być używane dużo dłużej niż inne rodzaje podłóg. Są dużo bardziej trwałe. Przyjmuje się, że panele podłogowe należy wymieniać co 5 lat. W przypadku płytek ceramicznych, to dużo dłuższy okres. O ile dba się o nie właściwie, to mogą być ozdobą domu przez wiele lat.
Warto, więc postawić na wysoką jakość płytek podłogowych. Tańsze trzeba będzie szybciej wymienić, więc oszczędność jest tylko pozorna.

Comments are closed.