Dlaczego warto zdecydować się na system SAP?

Przedsiębiorcy, którzy zarządzają dużymi firmami, w obecnych czasach mają ułatwione zadanie dzięki specjalnym programom informatycznym pozwalającym nie tylko gromadzić dane, ale również przetwarzać je i na tej podstawie sporządzać przydatne analizy.

Są one później wykorzystywane do planowania dalszych działań, przyjmowania najlepszej w konkretnym przypadku strategii rozwoju oraz optymalnego zarządzania zasobami firmy.

Jednym z chętnie wybieranych rozwiązań typu ERP jest system SAP. Największą jego zaletą jest z pewnością oparcie na jednej bazie danych. Dzięki temu gromadzone informacje są nie tylko szybko aktualizowane, ale też dostępne w różnych działach firmy. Swobodny przepływ danych ma istotne znaczenie dla sprawnego funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa.

Jednocześnie warto zaznaczyć, że gromadzone informacje są bezpieczne – czuwa nad tym partner SAP dostarczający oprogramowanie, a ponadto architektura systemu SAP opiera się na mało powszechnym języku programowania ABAP. W praktyce oznacza to, że trudniej jest złamać zabezpieczenia, niż np. w przypadku języka JAVA, który jest znacznie bardziej znany.

Inną istotną zaletą systemu SAP jest z pewnością jego modułowość. Poszczególne elementy można ze sobą w łatwy sposób integrować, dzięki czemu w razie rozbudowy firmy bądź zmiany profilu jej działalności łatwo dostosować oprogramowanie do nowych potrzeb bez konieczności tworzenia go na nowo.

Więcej informacji o plusach systemów SAP znaleźć można na

Comments are closed.