Jakie dodatki wybrać do nowoczesnego salonu?

Nowoczesne salony stawiają przede wszystkim na minimalizm. Największą dekoracją tych wnętrz są materiały wykończeniowe oraz jakościowe wyposażenie. Kiedy zastanawiamy się, jak urządzić salon, często poszukujemy ciekawych dodatków, które mają ożywić projekt wnętrza. Jakie dekoracje wybrać do aranżacji salonu?

Jeśli zależy nam na uzyskaniu nowoczesnego salonu, liczbę dodatków należy w znacznym stopniu ograniczyć. Wnętrze powinno cechować się przestrzennością i elegancją, którą uzyskamy, rezygnując z niepotrzebnego wyposażenia. Ciekawym pomysłem może być jednak wykorzystanie dekoracyjnej tapety do salonu, którą podkreślimy ważne elementy aranżacji. Ciemna tapeta do salonu w okolicy telewizora albo na ścianie, przy której stoi kanapa może wyglądać bardzo ciekawie.

Jeśli nasz salon utrzymany jest w jednolitej kolorystyce, możemy zdecydować się na jaskrawe dodatki w postaci poduszek lub ramek na zdjęcia. Przykładowo w szarym salonie dobrze będą wyglądać zielone i pomarańczowe dodatki. Zdynamizują one całość projektu.

Aranżacje nowoczesnych wnętrz wykorzystują też praktyczne elementy wyposażenia, aby zwiększyć estetykę wnętrza. Dobrym przykładem jest oświetlenie salonu. Umiejętne jego rozmieszczenie sprawi, że w salonie pewne sfery będą dobrze wyeksponowane, inne zaś zacienione. Nowoczesne żyrandole do salonu o ciekawym designie będą również doskonałą ozdobą każdego pomieszczenia.

Comments are closed.