Kardiolog w Poznaniu – wszystko, co trzeba wiedzieć, gdy pojawiają się problemy z sercem

Zmiany rytmu serca (arytmie) to sekwencje nieregularnych uderzeń serca, które są przyspieszane, spowalniane lub prowadzone przez serce nieprawidłową drogą. Najczęstszą przyczyną tego typu nieprawidłowości jest choroba serca. W sytuacji, gdy nie czujesz się dobrze i podejrzewasz u siebie problemy z sercem musisz się zgłosić do specjalisty. Kardiolog w Poznaniu zapewni przeprowadzenie odpowiednich badań.

Kardiolog w Poznaniu prywatnie – poradnik dla każdego pacjenta

Czasami pacjent dostrzega nie tyle zmianę, co jedynie konsekwencje, jakie ona ze sobą niesie, takie jak osłabienie czy omdlenia. Leczenie jakie proponuje kardiolog w Poznaniu polega na przywróceniu normalnego rytmu serca i zapobieganiu kolejnym epizodom.

Serce to narząd mięśniowy z czterema komorami zaprojektowanymi do efektywnej, niezawodnej i stałej pracy przez całe życie. Mięśniowe ściany każdej komory kurczą się regularnie, pompując krew zgodnie z zapotrzebowaniem organizmu i zużywając jak najmniej energii podczas każdego skurczu. Pracę serca wyjaśni Ci również kardiolog w Poznaniu podczas wizyty lekarskiej.

Skurcz włókien mięśnia sercowego jest kontrolowany przez impulsy elektryczne, które przechodzą przez serce w określony sposób, różnymi drogami i z kontrolowaną szybkością. U osoby dorosłej w stanie spoczynku normalne tętno wynosi zwykle od 60 do 100 uderzeń na minutę. Jednak niższe tętno może być normalne u młodych dorosłych, szczególnie u osób w dobrej kondycji fizycznej. Częstość akcji serca zwykle zmienia się w odpowiedzi na wysiłek i bodźce, takie jak ból i gniew.

Kardiolog

Kardiolog prywatnie w Poznaniu – kiedy umówić się na wizytę

Rytm serca jest uważany za nieprawidłowy tylko wtedy, gdy jego częstość jest niewystarczająco przyspieszona (tzw. tachykardia), spowolniona (tzw. bradykardia) lub nieregularna, lub gdy impulsy elektryczne przemieszczają się po nieprawidłowych drogach. Jeśli w chwili spoczynku zauważasz u siebie nieregularny rytm serca, natychmiast udaj się do specjalisty. Dobry kardiolog w Poznaniu zleci odpowiednie badania, których interpretacja pozwoli znaleźć przyczynę nieregularnego rytmu serca.

Kardiolog w Poznaniu to także lekarz, którego powinien odwiedzić każdy kto skończył 55 lat. Bez względy na to czy zauważył u siebie jakiekolwiek niepokojące objawy. Bardzo często takie rutynowe kontrole pozwalają zapobiegać poważnym chorobom.

Comments are closed.