Optycznie powiększone wnętrza

W jaki sposób możemy modyfikować optycznie przestrzeń? Zagadnienie to jest szczególnie ważne chociażby w przypadku niedużych pomieszczeń, gdzie liczy się każdy kawałek miejsca.

Jest kilka praktycznych sztuczek, które możemy wykorzystać do aranżacji przestrzeni. Jedną z nich jest na przykład zastosowanie luster w konkretnych miejscach w domu. Duże lustro optycznie powiększa przestrzeń, sprawia, że jest ona podwojona, co doskonale nadaje się jako rozwiązanie dla niewielkich pomieszczeń.

Kolejną sztuczką jest zastosowanie jasnych kolorów we wnętrzach. Ciemne barwy optycznie je zmniejszają, z kolei jasne sprawiają, że przestrzeń wydaje się dużo przestronniejsza i otwarta. Efekt ten dodatkowo wzmacnia oświetlenie. Im więcej punktów światła w pomieszczeniach, tym mamy wrażenie, że są one większe, dlatego warto pomyśleć o jak największej ilości takich punktów oświetleniowych.

Następnym rozwiązaniem jest zastosowanie elementów aranżacyjnych, które gwarantują efekty 3D. Takim rozwiązaniem mogą być chociażby płytki podłogowe  trójwymiarowe, dzięki którym pomieszczenie, czy to salon czy hol, czy łazienka, wygląda na znacznie większe. Wszystko za sprawą 3D, które gwarantuje ciekawe efekty wizualne. Takie płytki doskonale wyglądają i sprawiają, że wnętrze jest niezwykle ciekawe. Dla wzmocnienia efektu można je zastosować nie tylko na podłogę, ale również na ściany.

Jeżeli chodzi o ściany w tym przypadku można zastosować także tapety 3D bądź inne, które dodają głębi i powodują, że pomieszczenie wydaje się bardziej przestronne.

Comments are closed.