Szafki pod umywalkę wiszące – zobacz co trzeba o nich wiedzieć przed zakupem

umywalka wiszaca

Jedną z głównych zalet umywalki wiszącej jest to, że można ją zamontować na dowolnej wysokości, co jest bardzo przydatne, jeśli na przykład musisz zainstalować małą umywalkę w łazience dziecięcej. Umywalka wisząca jest również znacznie łatwiejsza do czyszczenia bez cokołu, zwłaszcza jeśli instalacja wodno-kanalizacyjna jest ukryta.

Szafki pod umywalkę wiszące – przeczytaj o jej zaletach

Umywalki wiszące są wykonane ze wszystkich typowych materiałów, takich jak ceramika i stal, ale biorąc pod uwagę, że zwisają ze ściany, ceramiczne umywalki naścienne wymagają starannego rozważenia, ponieważ wybór mocowań i wytrzymałość ściany określi, na jaki rozmiar (lub wagę) możesz się zdecydować.

Jeśli zdecydowałeś się na wybór niestandardowej umywalki zawsze możesz sprawić, że stanie się bardziej praktyczna. Drewnienia szafla pod umywalkę nada całemu wnętrzu ciepła i elegancji.

Stelaż pod umywalkę wiszącą – kompletny poradnik

Jeśli masz już swoją wymarzoną umywalkę wiszącą teraz czas na montaż. Upewnij się, że wybierasz solidną ścianę do umywalki montowanej na ścianie, ponieważ obciążenie, jakie musi wytrzymać, wymaga odpowiedniego podparcia.

Jeśli twoja ściana jest tylko ścianką działową, jest mało prawdopodobne, że będzie wystarczająco mocna, aby utrzymać wieszaki ścienne o tej wadze lub rozmiarze. Wtedy najprawdopodobniej będziesz musiał zdecydować się na stelaż pod umywalkę wiszącą.

Mocowania zwykle dostarczane są z umywalką i zawierają wieszaki ścienne niezbędne do utrzymania ciężaru umywalki. Są one przykręcane do ściany z płytą ścienną i wspornikiem odpływowym, który podtrzymuje rury odpływowe.

Chociaż mały rozmiar umywalki wiszącej sprawia, że ​​majsterkowanie jest kuszącą perspektywą, zaleca się, aby zatrudnić hydraulika, który wykona za Ciebie rzeczywistą pracę, zwłaszcza jeśli musisz przenieść rury z istniejącej umywalki do nowej lokalizacji lub instalować ukryte rury.

Obecnie istnieje cała gama różnych typów zarówno umywalki wiszącej (dostępna na stronie: https://sklepmo.pl/product-pol-1435-GREEN-Umywalka-wiszaca-50×80-biala.html)jak i drewnianej szafki pod umywalkę.  Wszystkie nadają łazience stylu i elegancji. Takie rozwiązanie jest też coraz częściej stosowane ze względu na o wiele łatwiejsze w utrzymaniu czystości i higieny.

Comments are closed.